Villit divisioona-finaaliravit 30.10.2018

Tervetuloa Snilli Trottersin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien finaalilähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Lähtöjen osallistujat selviytyvät aikaisempien karsintalähtöjen perusteella.

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

2v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 24,3 -- 
2v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 27,3 -- 
3v o Midnight Brave / Leo (Team Lily) 19,2 -- 
2v o K. Akema Drill / Jorma (Duo) 24,1 -- 
2v t No Man No Cry / (Jemma) 01.18,2ake -- 
2v o Demonite RC / (ARO) 19,1a -- 

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

3v o G.R. Riskibisnes / Jani (GHT) 01.39,5ke -- 
3v t AH Hallausva / (ARO) 33,2a -- 
4v o Peluri / Jorma (Duo) 33,1 -- 
5v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 32,6ake -- 
4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.33,1ake -- 
3v o Nattåska / (ARO) 35,5a -- 

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Pronssidivisioona-finaali lv 
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

3v t Dazzling Lady / (Team Lily) 18,1 -- 
4v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 15,3a -- 
3v o Barnaby Snilli / Henri (Team Lily) 20,5 -- 
5v t Rhiannon Duán (DS) 16,3aly -- 
3v o Blackfyre Ach / (ARO) 18,1a -- 
3v o Impala Ach / (ARO) 17,2a -- 

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Hopeadivisioona-finaali lv 
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

10v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 12,7aly -- 
5v o Harmique F.P. / Jorma (Duo) 14,2 -- 
4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,5a -- 
6v t Sándrine (DS) 12,5aly -- 
5v t Horror Pomp / (ARO) 13,2a -- 
8v t Radical Like No Orher / Anna (RDT) 12,0aly -- 

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

10v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 
10v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 
9v t Sayonara Rus (DS) 11,7aly -- 
6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,4aly -- 
10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- 
7v t Jekaterína BUG (DS) 11,2aly -- 

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

7v o Lännen Nopein / (PoRa) 25,6ly -- 
5v o Sinan Tatu / Jorma (Duo) 30,2 -- 
5v t AH Hösthäxa / (ARO) 30,3a -- 
5v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 28,4a -- 
8v o Valtarian Vihtor (DS) 24,3aly -- 
8v o O.R. Magnus (DS) 26,2ake -- 

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

9v o Duanin Leijonamieli / (ARO) 24,1a -- 
9v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly -- 
7v o Hiisin Hiski / (PoRa) 21,4aly -- 
7v o Saltan Rovasti (DS) 24,2aly --
11v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 24,1a -- 
8v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 23,3aly -- 

Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

9v t Radikaali Villimimmi / Leena (RDT) 23,5aly -- 
11v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 
10v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 
10v o O.R. Pokeri (DS) 23,1ake -- 
12v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 21,5a -- 
15v t Dii-Dii Daalia / Vesa (RDT) 22,3aly --