Villit divisioona-ravit 20.11.2018

Tervetuloa Snilli Trottersin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan marraskuun toiset divisioonaravit. Raveissa on mukana myös avoimet lähdöt poneille.

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Karsintalähdöihin maks. 2 hevosta ja 1 varahevonen / omistaja, ponilähtöihin rajattomasti / omistaja. Jos kilpailupäivänä lähdöissä on tilaa, pääsevät varahevoset mukaan
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa. Ponilähdöt jaetaan ryhmiin, mikäli osallistujia tulee enemmän

Osallistuminen

- osallistua voi niin kauan kunnes tulokset tulevat tai kunnes lähdöt täyttyvät
- osallistumiset sähköpostiin virtmeerin(a)gmail.com otsikolla Divariravit2

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
Ilmoita varahevoset selkeästi!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, Pronssidivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, Hopeadivisioona-karsinta enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, Kultadivisioona-karsinta väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, Huippudivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, Tähtidivisioona-karsinta enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, Valiodivisioona-karsinta väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset
Ponilähtö 1. Ryhmäajo 1100m, avoin A-ponit
Ponilähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-ponit

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta lv 
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 4v t Radical Velowire / Arttu (GT) 16,3ke x -- 01.18,1aly
2. 2v t Just For Fun RC / (SnRa) 19,4a -- 01.18,2aly x
3. 2v o Admiral Doot / (Tazen) 01.20,3ake -- 01.18,3aly
4. 2v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 22,5a -- 01.18,4aly
5. 2v t Nightwish MacLily / Viveka (Team Lily) 20,2 -- 01.18,5aly
6. 2v t Raven Snilli / (SnRa) 21,4 -- 01.18,6aly
---
7. 2v o Fidelity Pomp / (Anti) 20,1aly -- 01.19,1aly x
8. 2v t Eyes of Fire / (Anti) ei enn. -- 01.19,1aly
9. 2v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 18,4aly -- 01.19,1aly x
10. 5v t Meadowmiss / Emilia (Team Lily) 14,5a -- 01.19,3aly
11. 4v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.19,5aly xx
12. 2v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) ei enn. -- 01.19,5aly 

Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta kv 
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)

1. 3v t Pompeji Ketkuliina / (Anti) 40,5aly -- 01.32,2aly x
2. 4v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.34,1ke -- 01.32,3aly xx
3. 3v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 43,5a -- 01.32,3aly
4. 4v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.35,2ke -- 01.32,3aly
5. 3v t Viis Minaa / Anders (Team Ninitra) 52,4a -- 01.32,5aly
6. 4v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 33,3ake -- 01.33,3aly
---
7. 3v o Villikon Tyrsky / (Anti) ei enn. -- 01.33,3aly
8. 3v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 31,6aly -- 01.33,5aly
9. 4v o K. Ilon Palma / Jani (Duo) 38,1 -- 01.33,5aly

Hylätty
4v o K. Vilman Virma / Jorma (Duo) 26,5 -- - hll
3v o Snilleste Prins / (SnRa) 36,3a -- - hyl
4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 34,4aly -- - hll

Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, Pronssidivisioona-karsinta lv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)

1. 5v t Golden April Jewel / Tuukka (Team Lily) 13,1 -- 01.14,1aly
2. 4v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 15,8ake -- 01.14,1aly
3. 4v t Dramatic RC / Piia (RDT) 15,5ake -- 01.14,2aly
4. 5v t Märtha / Juha (Team Lily) 14,2 -- 01.14,3aly
5. 4v o Tickle Wiggles / (Anti) 14,2aly -- 01.14,3aly
6. 4v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 16,2a -- 01.15,2aly
---
7. 4v t Sinful Riddler / (Anti) 17,4aly -- 01.15,2aly
8. 5v t K. Bella Star / Jorma (Duo) 17,3 -- 01.15,3aly
9. 4v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 16,5a -- 01.16,3aly
10. 4v o Stjärnsvart / Eero (Team Lily) 16,4a -- 01.16,5aly

Hylätty
4v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke -- - hml
4v o Dawn of Sorrow / (Anti) 14,3aly -- - hml

Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, Hopeadivisioona-karsinta lv 
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)

1. 4v t Humble Dewdrop / (Anti) 17,2aly -- 01.14,2aly
2. 8v o Less Is More RC / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.14,2aly
3. 6v o Power Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,3aly x
4. 7v t Ivonne Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.14,5aly
5. 5v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.15,1aly
6. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.15,2aly xx
---
7. 4v t Celtic Charm / (Anti) 19,1aly -- 01.15,3aly x
8. 9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly xx -- 01.15,4aly
9. 6v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 14,4a -- 01.15,6aly
10. 3v t Rjazán Penelope / (Koivula) 01.18,1ly -- 01.15,6aly

Hylätty
5v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 15,3aly -- - hpl
9v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a -- - k

Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, Kultadivisioona-karsinta lv 
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ (- 2 000v€)

1. 10v o Radical Razorblade / Janni (RD) 12,0ake -- 01.10,1aly
2. 9v t Chocoholic Cram! / Unto (RDT) 12,1aly -- 01.10,2aly x
3. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,2ake -- 01.10,5aly
4. 9v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- 01.11,1aly
---
5. 10v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 10,1a -- 01.11,3aly
6. 7v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 01.11,6aly
7. 12v t Bellota's Military / Mika (GT) 10,2aly x -- 01.11,6aly 

Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, Huippudivisioona-karsinta kv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)

1. 6v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 26,4aly -- 01.26,3aly xx
2. 5v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 31,4a -- 01.26,3aly
3. 6v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 28,5aly -- 01.26,3aly
4. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.27,2aly -- 01.26,5aly
5. 5v t K. Karolin Eila / Jorma (Duo) 29,5 -- 01.27,2aly xx
6. 5v o Snillin Morrison / (SnRa) 25,3a -- 01.27,3aly
---
7. 6v o Snillin Aapraham / (SnRa) 25,3a -- 01.27,4aly
8. 5v o Sus Siunakkoo Karvareuhka / (Anti) 31,2aly -- 01.28,3aly
9. 7v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 23,7ake -- 01.28,3aly
10. 5v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 23,4aly -- 01.28,4aly x

Hylätty
7v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- - hll
6v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 27,6aly -- - hml

Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, Tähtidivisioona-karsinta kv 
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)

1. 5v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.27,2aly -- 01.24,3aly
2. 9v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 24,2aly -- 01.24,4aly
3. 9v t Kliminka / Mirja (GT) 25,5aly -- 01.24,5aly x
4. 9v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly -- 01.24,5aly
5. 6v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 25,5a -- 01.24,6aly
6. 6v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 24,1aly -- 01.25,2aly
---
7. 8v o Thorstein Snilli / (SnRa) 23,4a -- 01.25,2aly
8. 5v t H. J. Notkelma / (Anti) 32,1aly 01.25,4aly
9. 8v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.24,5aly -- 01.25,5aly
10. 7v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,5aly

Hylätty
5v t Soljuva Vetehine / (Anti) 31,1aly -- - hml
7v t Snillin Topaasi / (SnRa) 23,3a -- - hpl

Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, Valiodivisioona-karsinta kv 
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ (- 2 000v€)

1. 11v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 01.21,2aly
2. 12v o Toisto-Taisto / (SnRa) 21,8a -- 01.21,3aly
3. 9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.21,5aly
4. 12v o Snillin Jopojantteri / Olivia (RDT) 23,4ake -- 01.21,5aly
---
5. 9v t Radikalin Villimimmi / Leena (RDT) 23,3aly -- 01.21,5aly
6. 15v t Dii-Dii Daalia / Vesa (RDT) 21,2aly -- 01.21,6aly
7. 10v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,1a -- 01.22,4aly x
8. 13v t Purnin Vippaus / Helga (Team Ninitra) 21,1a -- 01.22,4aly 

Ponilähtö 1. Ryhmäajo 1100m, avoin A-ponit
150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ (- 10v€)

Ryhmä 1:
1. 3v o Domino RC / Eetu (RDT) ei enn. -- 03.20,1aly
2. 3v t Radical Twist / Elena (RDT) ei enn. -- 03.20,2aly
3. 3v o Radical Drumroll / Miisa (RDT) ei enn. -- 03.23,5aly
4. 3v t Radical Spinda / Sanna (RDT) ei enn. -- 03.23,5aly 

Ryhmä 2:
1. 4v o Skyforger / Jose (RDT) 2.54,6aly -- 02.53,3aly
2. 3v t Kahlenukke / Anna (RDT) 2.56,2ly -- 02.53,5aly
3. 4v t Toy’s Pamela / (SnRa) 2.50,2a -- 02.54,5aly
4. 4v o Toy’s Pedro / (SnRa) 2.57,2a -- 02.55,2aly x
---
5. 4v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.49,2ly -- 02.55,5aly 

Ryhmä 3:
1. 5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.37,3aly xx -- 02.39,3aly
2. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.40,1aly -- 02.39,3aly
3. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.40,3ly -- 02.39,5aly x
4. 7v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.41,3a -- 02.39,6aly
5. 8v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.36,1aly -- 02.41,3aly x
---
6. 5v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.41,1ly -- 02.42,1aly
7. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 2.41,6aly -- 02.42,2aly
8. 6v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.43,6aly -- 02.42,5aly

Hylätty
6v o Toy’s Alexander / (SnRa) 2.37,2a -- - hyl

Ryhmä 4:
1. 7v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.30,3aly -- 02.30,3aly x
2. 8v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.31,4ly -- 02.31,1aly
3. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.31,3aly -- 02.31,1aly x
4. 9v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.31,6aly -- 02.31,2aly xx
5. 8v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.34,1aly -- 02.31,5aly
---
6. 7v t Toy’s Vivian / (SnRa) 2.32,4a -- 02.32,2aly
7. 7v t Toy’s Danine / (SnRa) 2.32,3a -- 02.32,2aly x
8. 7v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.34,3aly -- 02.32,3aly

Hylätty
7v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.34,5ly -- - hpl

Ryhmä 5:
1. 12v o Wild Wizard / (SnRa) 2.24,2a -- 02.26,5aly
2. 9v t Desideria Duán / (SnRa) 2.26,2a -- 02.26,6aly
3. 7v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.29,2aly x -- 02.27,5aly
4. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.29,3aly -- 02.27,5aly
---
5. 9v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.23,3a -- 02.28,1aly
6. 9v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.25,6aly -- 02.28,4aly
7. 11v o Sailin' Light / (SnRa) 2.24,2a -- 02.28,4aly
8. 9v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.24,3aly -- 02.28,6aly 

Ryhmä 6:
1. 12v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.17,5aly xx -- 02.13,1aly
2. 11v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.15,6a -- 02.13,2aly
3. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.20,2aly -- 02.13,5aly x
4. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- 02.13,6aly
5. 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.18,1aly -- 02.15,4aly
6. 7v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.16,3aly xx -- 02.16,1aly
---
7. 11v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.17,2a -- 02.16,3aly
8. 15v t Hentukka / Jami (GT) 2.10,4aly -- 02.16,4aly
9. 13v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- 02.16,4aly
10. 11v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.12,1aly -- 02.16,5aly
11. 11v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.16,1a -- 02.16,5aly x

Hylätty
10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.11,2aly -- - hll

Ponilähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-ponit 
150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ (- 10v€)

Ryhmä 1:
1. 3v t Toy's Elessar / (Anti) 02.18,2ly -- 02.20,2aly
2. 3v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) 2.20,5ly -- 02.20,3aly
3. 3v o Radical Solrock / Jose (RDT) 2.25,4aly -- 02.20,4aly
4. 3v o Toy’s Aramis / (SnRa) ei enn. -- 02.21,4aly
---
5. 3v o Toy's Knop / (Anti) 02.18,5ly -- 02.22,3aly

Hylätty
3v t Toy’s Jacqueline / (SnRa) 2.21,5a -- - hml

Ryhmä 2:
1. 4v o Theodor RC / Wille (GT) 2.08,6ly x -- 02.07,4aly x
2. 6v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.05,6a -- 02.07,5aly xx
3. 7v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 2.04,2aly -- 02.08,3aly x
4. 6v t Eviona NRL / Katja (RDT) 2.06,1aly -- 02.09,2aly
5. 8v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.06,2a -- 02.09,3aly
---
6. 6v o Da Capo Kjell / (SnRa) 2.04,3a -- 02.09,3aly xx
7. 4v o Dragonair / Janne (RDT) 2.11,2ly -- 02.09,4aly
8. 4v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.13,3ly -- 02.09,4aly
9. 4v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.14,4ly xx -- 02.09,5aly
10. 7v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.05,5a -- 02.09,5aly 

Ryhmä 3:
1. 8v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.58,4aly -- 01.56,2aly
2. 6v o Hilding / Santeri (GT) 2.01,1aly -- 01.56,3aly
3. 6v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 1.59,6aly -- 01.56,6aly x
4. 9v o Tyr B / Oona (RDT) 1.54,2aly -- 01.56,6aly xx
5. 8v t Wingards Meia / Elli (GT) 55,3aly -- 01.57,3aly
6. 7v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 56,3aly -- 01.57,6aly x
---
7. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 55,3ly -- 01.58,2aly
8. 9v t Toy's Fantazia / (SnRa) 56,2a -- 01.58,2aly
9. 7v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.54,4aly -- 01.58,3aly
10. 7v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.55,3aly -- 01.59,4aly

Hylätty
8v t Toy's Teresa / (SnRa) 56,4a -- - k
10v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.53,2aly -- - hpl

Ryhmä 4:
1. 11v t Toy's Elsemarie / Emma (GT) 45,1aly -- 01.43,2aly x
2. 12v o Daredevil Duán / (SnRa) 44,3a -- 01.43,2aly
3. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,1ly -- 01.43,2aly
4. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 46,5aly -- 01.43,2aly
5. 15v t Call 911 / Minttu (GT) 48,3aly x -- 01.43,4aly x
6. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 01.43,5aly
---
7. 10v t Tryggve Elsa / (SnRa) 45,5a -- 01.44,1aly
8. 9v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.45,4aly -- 01.44,1aly
9. 12v t Toy's Liselotte / (SnRa) 44,3a -- 01.44,5aly x
10. 13v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.45,1aly -- 01.45,1aly
11. 10v o Toy's Rudolf / (SnRa) 45,4a -- 01.45,4aly

Hylätty
9v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 46,4a -- - hml