Villit divisioona-finaaliravit 30.03.2019

Tervetuloa Snilli Trottersin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien finaalilähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Lähtöjen osallistujat selviytyvät aikaisempien karsintalähtöjen perusteella.

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

2v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 22,5ke -- 
2v o Jungleman Unia / (SnRa) ei enn. --
3v o Sunburned Shav / Shavo (NaSe) 19,2ake -- 
2v o Moon Eclipse / Eero (Team Lily) 19,5 -- 
3v t K. Hurrar Raa / Jorma (Duo) 19,3 -- 
3v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 19,4 -- 
3v o Gerhard Duán / Henri (Team Lily) 19,6 -- 01.19,2aly x
3v o Kadjah Vert / Jorma (Duo) 19,4 -- 01.19,3aly
2v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 22,3ke -- 01.19,5aly
3v t Wonder Shav / Iida (NaSe) 19,6ake -- 01.19,6aly
2v o Can't Take Me On / (Valmari) 21,3a -- 01.20,1aly
2v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 22,3ke -- 01.20,4aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

3v o Snillin Taavetti / (SnRa) ei enn. -- 
4v o Purnin Velmutus / Niklas (Team Ninitra) 33,1a -- 
3v t Unian Lorutar / (SnRa) ei enn. -- 
3v o Duanin Snadisti Räyhähenki / Decne (DeVi) 33,1ake -- 
3v o NRL Sprintteri / Shavo (NaSe) ei enn. -- 
3v t Radikalin Aamuvirkku / Simo (RDT) 40,4ke -- 
3v t Duanin Ristiriita / Marja (RDT) 40,1ke --
4v t Radikalin Liitulaku / Linnea (RDT) 36,1aly --
4v t NRL Pamela / Shavo (NaSe) 32,4aly -- 
5v t Pompeji Häikäisevä / Helga (Team Ninitra) 30,4a -- 
3v o Maine / Anders (Team Ninitra) ei enn. -- 

Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, Pronssidivisioona-finaali lv 
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

5v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 15,5aly --
6v o Paypack Unia / (Unia) 15,4a -- 
3v t Rjazán Blue Freesia / Leo (Team Lily) 16,6 -- 
4v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) 16,4aly -- 
6v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 16,1a --
3v o Mixture Shav / Thomas Toll (DeVi) 17,2ake -- 
6v o Barnaby Snilli / Juho (Team Lily) 15,6 -- 
6v t Enchanted MacLily / Leo (Team Lily) 14,2a -- 
7v t Meadowmiss / Tuukka (Team Lily) 12,4a -- 
4v t Cheeta Shav / Reetta (NaSe) 17,2ly -- 
4v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) 17,2ake -- 
3v o Cambridge Bay / (Koivula) 01.18,2aly -- 

Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, Hopeadivisioona-finaali lv 
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

9v t Maroth Gue / Shavo (NaSe) 11,0ake -- 
7v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 15,2a --
8v t Let Me Kick / (Unia) 13,3a -- 
9v t Destroyer / Inka (RDT) 13,4aly -- 
7v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 12,4ke -- 
11v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 13,2a -- 
6v t Smiley Shav / Iida (NaSe) 14,1ake -- 01.13,2aly
4v t Rjazán Penelope / (Koivula) 01.15,1aly -- 01.13,2aly
9v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 14,2a -- 01.13,5aly
6v t Golden April Jewel / Viveka (Team Lily) 12,1 -- 01.13,5aly xx
5v o Rjazán Orion / Hannes (RDT) 14,2aly -- 01.13,5aly
6v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 12,2aly -- 01.13,6aly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

12v o Just Chaos / (Unia) 10,6a -- 
7v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 11,3aly -- 
11v o Practical Snilli / (Unia) 12,1a -- 
10v t Ginger Soupir / Leo (NaSe) 11,0ake -- 
11v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 10,1a -- 
10v o In Roy's Name I Run / Shavo (NaSe) 10,1aly -- 
7v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 
10v t Radical Like No Other / Anna (RDT) 11,3aly --
12v o He Talks To Me / Shavo (NaSe) 11,6aly -- 
11v o Radical Razorblade / Emmi (RDT) 12,0ake --
10v t Chocoholic Cram! / Laura (RDT) 12,1aly -- 
9v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 12,7a -- 

Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

7v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 26,2ake -- 
6v o Unian Ralliraita / (Unia) 23,1a -- 
7v o NRL Kroisos / Leo (NaSe) 26,3ake -- 
5v t K. Vilma - Lotta / Jorma(Duo) 33,3 -- 
10v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 26,3a --
5v t Unian Tulikipuna / (Unia) 31,5 -- 
5v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.30,3aly -- 
5v t K. Hipsun Vipsu / Jorma (Duo) 28,2 -- 
6v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 23,2aly -- 
5v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.30,3aly -- 
7v t Juoksijan Tytär / Amanda Toll (DeVi) 25,4aly -- 
7v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 25,3ke -- 

Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

6v t Ruskon Jaava / (SnRa) 23,1a -- 
8v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 23,3ke -- 
8v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 
8v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 26,1a -- 
9v o Helios / (Unia) 24,4a -- 
6v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 27,5aly -- 
5v o Snadistiparempi / Thomas Toll (DeVi) 24,1ake -- 
5v t Snillin Aallotar / (SnRa) 25,2 -- 
8v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 22,3aly -- 
12v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,2a -- 
7v t NRL Joutuisa / Leo (NaSe) 23,5aly -- 
8v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 23,2aly -- 

Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

14v o Kuolemanharha / Leo (NaSe) 21,1aly -- 
10v o Ruskon Jupiter / (Unia) 22,1a -- 
9v o Viilunki / Decne (DeVi) 22,5ake -- 
10v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,1aly -- 
10v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 22,1aly -- 
12v o Vasaari / Shavo (NaSe) 22,5aly -- 
9v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 
12v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,2a -- 
10v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 22,3a -- 
10v t Sinkosinko / Leo (NaSe) 21,2aly -- 
12v o Toisto-Taisto / (SnRa) 20,1a -- 
9v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a --