Villit divisioona-ravit 31.01.2020

Tervetuloa Snilli Trottersin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan uudistuneet divisioonalähdöt. Raveissa on mukana myös avoimet lähdöt poneille.

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin Ei vielä päivitettyä tietoa, kts. alempana
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Karsintalähdöihin maks. 2 hevosta ja 2 varahevosta / omistaja, ponilähtöihin rajattomasti / omistaja. Jos kilpailupäivänä lähdöissä on tilaa, pääsevät varahevoset mukaan
- !Mikäli divisioonalähtöihin tulee yli 12 varsinaista osallistujaa, juostaan karsintalähtöt, joista 6 parasta pääsee samana päivänä ajettaviin finaaleihin!. Ponilähdöt jaetaan ryhmiin, mikäli osallistujia tulee enemmän

Osallistuminen

- osallistua voi niin kauan kunnes tulokset tulevat tai kunnes lähdöt täyttyvät
- osallistumiset sähköpostiin virtmeerin(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
Ilmoita varahevoset selkeästi!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioona enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioona enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, Pronssidivisioona enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, Hopeadivisioona enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, Kultadivisioona väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, Huippudivisioona enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, Tähtidivisioona enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, Valiodivisioona väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset
Ponilähtö 1. Ryhmäajo 1100m, avoin A-ponit
Ponilähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-ponit

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioona lv 
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

Finaali:
1. 3v o Sweet as Suga' / Andy J. (Team Hopea) 1.18,0ake -- 1.18,0aly
2. 3v t Sugar Puff MacLily / Veikko (Team Lily) 18,3 -- 1.18,1aly
3. 2v o Gigantic / Anders (Team Ninitra) 18,9a -- 1.18,2aly
4. 2v t Exalted Ach / (ARO) 20,0a -- 1.18,4aly
5. 2v t Cupid's Lies / Helen (Team Ninitra) 18,3a -- 1.18,7aly
6. 2v o Kingston RC / (ARO) 20,3a -- 1.18,8aly
---
7. 3v o K. I´m Your Man / Jani (Duo) 18,0 -- 1.18,9aly
8. 3v o Flying Whisper Gue / Viveka (Team Lily) 18,5 -- 1.19,2aly
9. 2v o Endeavour Burn / Matts (Team Ninitra) 18,3a -- 1.19,6aly
10. 3v t Canasta - alina (RaPu) 1.21,1ke -- 1.19,8aly
11. 3v t K. In A Bad Way / Jorma (Duo) 18,0 -- 1.20,0aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, Kyvyt esiin-divisioona kv 
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

Finaali:
1. 3v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 40,0a -- 1.35,0aly
2. 3v o Purnin Amerikaano / (ARO) 40,5a -- 1.35,1aly
3. 4v t Tytin Ainokainen - alina (RaPu) 1.43,2ke -- 1.35,6aly
4. 3v o Katajan Armoton / Juulia (HTC) 48,2ly -- 1.36,2aly
5. 3v t Makiannäläkä / (ARO) 41,7a -- 1.36,8aly
6. 3v o Agapeetus KAS / Sylve (Team Ninitra) 41,8a -- 1.37,6aly
---
7. 3v t Purnin Viisaus / Helen (Team Ninitra) 32,0a -- 1.38,0aly
8. 3v t K. Tamara / Jani (Duo) 33,1 -- 1.38,3aly
9. 4v t K. Ullatus / Jorma (Duo) 29,9 -- 1.38,7aly
10. 3v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 40,3a -- 1.38,9aly
11. 3v t Liian Näppärä / Sanni (HTC) 44,5ke -- 1.39,0aly
12. 4v o GWT Vappuhimo / Upi (GWT) 28,1ake -- 1.39,0aly

Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, Pronssidivisioona lv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)

Karsinta 1:
1. 4v o Sharp Suit RC / Helga (Team Ninitra) 15,0a -- 1.17,0aly
2. 4v t Gretchen Snilli / (SnRa) 14,6a –- 1.17,8aly
3. 5v o Poliander / Upi (GWT) 16,1aly -- 1.17,8aly
4. 3v t 95 Gasoline / Åke H. (Team Hopea) 1.18,0aly -- 1.17,9aly
5. 5v o Gracion / Heikki (GWT) m16,0ly -- 1.18,0aly
6. 4v t K. Surprise Surprise / Jorma (Duo) 15,0 -- 1.18,2aly
---
7. 4v o Kind of Magic RC / Tuukka (Team Lily) 16,0a -- 1.18,3aly
8. 5v o Surprising MacLily / (SnRa) 15,0a -- 1.18,4aly
9. 7v o Stellar Point / (TeamUnia) 14,3 -- 1.18,6aly
10. 3v t Avalanche Ach / (ARO) 18,0a -- 1.18,7aly
11. 4v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 15,2a -- 1.18,9aly
12. 3v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 18,0a -- 1.19,0aly

Karsinta 2:
1. 5v o La Fontain / Remu (GWT) 16,0ake -- 1.16,0aly
2. 3v o Firedrake Ach / (ARO) 18,6a -- 1.16,1aly
3. 4v o Graffiti Snilli / (SnRa) 16,0a -- 1.16,3aly
4. 4v t Lollipop Snilli / (SnRa) 15,3a -- 1.16,3aly
---
5. 4v t Imagine This RC / Urmas (Team Ninitra) 15,0a -- 1.16,4aly
6. 4v o Sharpe Ach / (ARO) 16,3a -- 1.16,8aly
7. 7v t Hurry Love Nin / Sylve (Team Ninitra) 15,1a -- 1.16,9aly
8. 5v t Dolcessa / Gaby (GWT) 16,0ake -- 1.17,0aly

Finaali:
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

1. 5v o La Fontain / Remu (GWT) 16,0ake -- 1.16,0aly
2. 4v o Sharp Suit RC / Helga (Team Ninitra) 15,0a -- 1.16,5aly
3. 4v o Graffiti Snilli / (SnRa) 16,0a -- 1.16,5aly
4. 4v t K. Surprise Surprise / Jorma (Duo) 15,0 -- 1.16,5aly
5. 5v o Poliander / Upi (GWT) 16,1aly -- 1.16,9aly
6. 4v o Sharpe Ach / (ARO) 16,3a -- 1.17,4aly
---
7. 3v o Firedrake Ach / (ARO) 18,6a -- 1.17,4aly
8. 3v t 95 Gasoline / Åke H. (Team Hopea) 1.18,0aly -- 1.17,7aly
9. 4v t Imagine This RC / Urmas (Team Ninitra) 15,0a -- 1.17,7aly
10. 4v t Gretchen Snilli / (SnRa) 14,6a –- 1.17,7aly
11. 4v t Lollipop Snilli / (SnRa) 15,3a -- 1.17,9aly
12. 5v o Gracion / Heikki (GWT) m16,0ly -- 1.18,0aly

Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, Hopeadivisioona lv 
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

Finaali:
1. 7v o Evil Disco / (ARO) 13,0a -- 1.13,0aly
2. 6v o Gerhard Duán / Tinja (Team Lily) 13,0a -- 1.13,1aly
3. 4v t Juniper Speedkicker / Aada (HTC) 14,3ake -- 1.13,3aly
4. 5v t Alexia Duán / Juha (Team Lily) 14,3a -- 1.13,4aly
5. 5v t Prismatic / Livia (Team Ninitra) 15,0a -- 1.13,7aly
6. 7v t Disa Island / Gaby (GWT) 12,3aly -- 1.13,8aly
---
7. 7v o Titanic Mass / Upi (GWT) 12,9aly -- 1.13,8aly
8. 10v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 11,5a -- 1.13,8aly
9. 5v t Blackmail Burn / Börje (Team Ninitra) 15,1a -- 1.14,2aly
10. 4v t Domino Ach / (ARO) 16,2a -- 1.14,4aly
11. 5v t Reflective Duán / Tarmo (HTC) 17,3ake -- 1.14,9aly
12. 7v o Promion Unia / (TeamUnia) 13,4a -- 1.15,0aly

Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, Kultadivisioona lv 
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ (- 2 000v€)

Karsinta 1:
1. 12v o Just In Case Unia / (TeamUnia) 10,8a -- 1.10,0aly
2. 5v o Inferno Ach / (ARO) 12,2a -- 1.10,1aly
3. 10v t Cobra Lily Ach / (ARO) 10,9a -- 1.10,7aly
4. 7v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.10,8aly
5. 9v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 1.11,0aly
6. 6v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 13,0a -- 1.11,1aly
---
7. 8v t Rjazán Blue Freesia / Emilia (Team Lily) 10,1a -- 1.11,1aly
8. 7v t Starryeyed Ach / Viveka (Team Lily) 12,0a -- 1.11,3aly
9. 10v o Hazman / Upi (GWT) 12,2aly -- 1.11,4aly
10. 8v t Nebula Beast / Gaby (GWT) 11,3ake -- 1.11,5aly
11. 7v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 13,8a -- 1.11,8aly
12. 11v t Let Me Kick / (TeamUnia) 10,5a -- 1.12,0aly

Karsinta 2:
1. 11v r Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 14,2a -- 1.11,0aly
2. 11v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.11,1aly
3. 11v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.11,2aly
4. 10v o Impala Ach / (ARO) 11,0a -- 1.11,3aly
5. 8v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,0a -- 1.11,3aly
---
6. 10v t Månsken / Remu (GWT) 10,6aly -- 1.11,4aly
7. 9v t Postlady V.R / Heikki (GWT) 11,0aly -- 1.11,5aly
8. 11v o Speedrunner / (TeamUnia) 15,1a -- 1.11,5aly
9. 11v o Raindrops Unia / (TeamUnia) 11,2a -- 1.11,7aly
10. 9v o Jorah Duán / (ARO) 11,2a -- 1.12,0aly

Finaali:
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

1. 6v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) 13,0a -- 1.10,0aly
2. 10v o Impala Ach / (ARO) 11,0a -- 1.10,3aly
3. 11v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.10,4aly
4. 5v o Inferno Ach / (ARO) 12,2a -- 1.10,5aly
5. 11v r Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 14,2a -- 1.10,6aly
6. 9v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 1.10,7aly
---
7. 12v o Just In Case Unia / (TeamUnia) 10,8a -- 1.10,7aly
8. 10v t Månsken / Remu (GWT) 10,6aly -- 1.10,7aly
9. 10v t Cobra Lily Ach / (ARO) 10,9a -- 1.10,7aly
10. 11v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 1.10,8aly
11. 7v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.110,aly
12. 8v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 13,0a -- 1.11,0aly

Lähtö 6. Ryhmäajo 1600m, Huippudivisioona kv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)

Karsinta 1:
1. 4v t Hopealinnan Riivinrauta / Eino H. (Team Hopea) 1.34,4ake​ -- 1.27,0aly
2. 5v o K. Murto / Jorma (Duo) 29,0 -- 1.2,71aly
3. 6v o Thor af Stensland / Upi (GWT) 27,7aly -- 1.27,9aly
4. 5v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) 26,8a -- 1.28,1aly
5. 5v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 27,4a -- 1.28,7aly
6. 4v t AH Utuisa / (ARO) 34,8a -- 1.28,7aly
---
7. 9v o Poppasmies / (TeamUnia) 22,3a -- 1.29,4aly
8. 6v o K. Turhapuro / Heikki (GWT) 27,0ake -- 1.29,5aly
9. 5v o Lamourin Pelimies / Otto (HTC) 26,3ake -- 1.29,5aly
10. 4v t Unizuumi / Velma (HTC) 27,6ly -- 1.29,7aly
11. 5v t AH Inkkari / (ARO) 28,5a -- 1.29,8aly
12. 4v o Saariston Tsaari / Andy J. (Team Hopea) 1.34,2ake -- 1.30,0aly

Karsinta 2:
1. 6v t Tyttebaerets Frøja / Remu (GWT) 23,9ake -- 1.26,0aly
2. 9v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 22,1a -- 1.26,2aly
3. 5v t Purnin Tositornado / Börje (Team Ninitra) 26,0a -- 1.26,2aly
4. 6v o Duanin Pessimisti / (ARO) 30,0a -- 1.26,4aly
5. 9v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 24,1 -- 1.26,9aly
---
6. 9v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 24,7a -- 1.27,4aly
7. 5v o Miniromeo / (ARO) 33,0a -- 1.27,4aly
8. 6v t Selene fra Myre / Gaby (GWT) 25,4aly -- 1.27,5aly
9. 5v t Akanilma / Björne (Team Ninitra) 26,0a -- 1.28,6aly
10. 5v t Snillin Yöhelmi / (SnRa) 27,0a -- 1.29,0aly

Finaali:
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

1. 5v o Purnin Mystikko / Bertel (Team Ninitra) 26,8a -- 1.26,0aly
2. 6v o Duanin Pessimisti / (ARO) 30,0a -- 1.26,0aly
3. 4v t AH Utuisa / (ARO) 34,8a -- 1.26,0aly
4. 9v t Unian Cinderella / (TeamUnia) 24,7a -- 1.26,0aly
5. 4v t Hopealinnan Riivinrauta / Eino H. (Team Hopea) 1.34,4ake​ -- 1.26,3aly
6. 5v t Purnin Tositornado / Börje (Team Ninitra) 26,0a -- 1.26,5aly
---
7. 9v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 24,1 -- 1.26,5aly
8. 9v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 22,1a -- 1.26,8aly
9. 5v t Purnin Laulelma / Malin (Team Ninitra) 27,4a -- 1.26,8aly
10. 5v o K. Murto / Jorma (Duo) 29,0 -- 1.26,8aly
11. 6v o Thor af Stensland / Upi (GWT) 27,7aly -- 1.27,0aly
12. 6v t Tyttebaerets Frøja / Remu (GWT) 23,9ake -- 1.27,0aly

Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m, Tähtidivisioona kv 
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)

Karsinta 1:
1. 7v t Duanin Salmari / Laila (HTC) 27,2ke -- 1.25,0aly
2. 12v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,1aly
3. 7v t Taikan Ilona / Gaby (GWT) 27,0aly -- 1.25,2aly
4. 11v o Helios / (TeamUnia) 21,9a -- 1.25,7aly
5. 8v t AH Fiinimimmi / (ARO) 25,3a -- 1.25,7aly
6. 8v t Ikioma I.F. / Veli-Pekka (HTC) 24,2ake -- 1.25,7aly
---
7. 8v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 25,0 -- 1.25,8aly
8. 7v o Snillin Keessar / (SnRa) 22,8a -- 1.26,0aly
9. 9v o Ruskon Kahviketku / Jens (Team Ninitra) 24,2a -- 1.26,7aly
10. 6v t AH Tuli-Bertta / (ARO) 25,1a -- 1.26,8aly
11. 6v t K. Kimuli / Upi (GWT) 27,0ake -- 1.26,9aly
12. 7v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 26,0a -- 1.27,0aly

Karsinta 2:
1. 7v t Kestimäen Väärä Vappu / Remu (GWT) 26,3ake -- 1.24,0aly
2. 9v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,1aly
3. 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 23,6a -- 1.25,1aly
4. 9v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 22,0a -- 1.25,1aly
---
5. 7v o Duanin Nokappas / (ARO) 30,9a -- 1.25,4aly
6. 9v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.25,7aly
7. 8v o Snilleste Prins / (SnRa) 23,9 -- 1.25,8aly
8. 8v t Kievarin Vappuhuiska / Heikki (GWT) 26,4ake -- 1.26,0aly

Finaali:
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

1. 9v o Saltan Tömähdys / (ARO) 27,7a -- 1.24,0aly
2. 8v t Ikioma I.F. / Veli-Pekka (HTC) 24,2ake -- 1.24,3aly
3. 8v t AH Fiinimimmi / (ARO) 25,3a -- 1.24,6aly
4. 9v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 22,0a -- 1.24,6aly
5. 11v o Helios / (TeamUnia) 21,9a -- 1.24,7aly
6. 12v t Loimurina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,8aly
---
7. 9v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,1aly
8. 7v t Kestimäen Väärä Vappu / Remu (GWT) 26,3ake -- 1.25,2aly
9. 7v t Duanin Salmari / Laila (HTC) 27,2ke -- 1.25,3aly
10. 7v t Snillin Aallotar / (SnRa) 23,6a -- 1.25,9aly
11. 7v o Duanin Nokappas / (ARO) 30,9a -- 1.25,9aly
12. 7v t Taikan Ilona / Gaby (GWT) 27,0aly -- 1.26,0aly

Lähtö 8. Ryhmäajo 1600m, Valiodivisioona kv 
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ (- 2 000v€)

Karsinta 1:
1. 8v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 25,3a -- 1.22,0aly
2. 11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 1.22,1aly
3. 12v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,4a -- 1.22,1aly
4. 10v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.22,2aly
5. 7v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 23,3a -- 1.22,4aly
6. 8v o Duanin Valpuri / Fiona (HTC) 22,4ake -- 1.22,6aly
---
7. 9v o Aikamatkaaja / Upi (GWT) 22,0aly -- 1.22,6aly
8. 8v t Purnin Vitkutus / Gunvald (Team Ninitra) 25,4a -- 1.22,7aly
9. 13v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,1a -- 1.22,7aly
10. 9v o Rinssi I.F. / Heidi (HTC) 22,4ake -- 1.22,7aly
11. 14v o EP Valon Poika / (TeamUnia) 21,2a -- 1.22,9aly
12. 9v o Valtarian Winsentti / Heikki (GWT) 22,0aly -- 1.23,0aly

Karsinta 2:
1. 9v t AH Kiriviima / (ARO) 25,1a -- 1.23,0aly
2. 10v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 21,1a -- 1.23,3aly
3. 8v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a -- 1.23,6aly
4. 7v t Selevä Vappu / Gaby (GWT) 23,2ake -- 1.23,6aly
5. 12v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a -- 1.23,6aly
---
6. 13v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a -- 1.23,7aly
7. 13v o Ryövärijätkä / (TeamUnia) 20,3a -- 1.23,8aly
8. 9v o Feenix / Remu (GWT) 22,1aly -- 1.23,9aly
9. 6v o AH Pikku-Urho / (ARO) 26,4a -- 1.24,0aly

Finaali:
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

1. 10v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.22,0aly
2. 8v o Duanin Valpuri / Fiona (HTC) 22,4ake -- 1.22,0aly
3. 11v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 1.22,4aly
4. 12v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,4a -- 1.22,6aly
5. 8v t Nelda / Thorvald (Team Ninitra) 25,0a -- 1.22,6aly
6. 7v t Selevä Vappu / Gaby (GWT) 23,2ake -- 1.23,1aly
---
7. 12v t Snillin Matilda / (SnRa) 20,8a -- 1.23,4aly
8. 7v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 23,3a -- 1.23,7aly
9. 13v o Snillin Donatello / (SnRa) 20,3a -- 1.23,7aly
10. 10v t Unian Heikunkeikaus / (TeamUnia) 21,1a -- 1.23,8aly
11. 8v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 25,3a -- 1.23,9aly
12. 9v t AH Kiriviima / (ARO) 25,1a -- 1.24,0aly

Ponilähtö 1. Ryhmäajo 1100m, avoin A-ponit
150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ (- 10v€)

Ryhmä 1:
1. 3v t Unian Windsparrow / (TeamUnia) ei enn. -- 3.270aly
2. 3v t Unian Redcoral / (TeamUnia) ei enn. -- 3.280aly
3. 3v o Unian Venganza / (TeamUnia) ei enn. -- 3.283aly
4. 3v t Unian My Vengeance / (TeamUnia) ei enn. -- 3.288aly
---
5. 3v t Radical Twinkykinky / (ARO) ei enn -- 3.299aly
6. 3v o Unian Caporegime / (TeamUnia) ei enn. -- 3.304aly
7. 3v o Da Capo Alasdair / (ARO) ei enn -- 3.308aly
8. 3v o Unian Wicked Game / (TeamUnia) ei enn. -- 3.320aly

Ryhmä 2:
1. 4v o Aken Theon / (ARO) 3.01,9a -- 2.580aly
2. 3v t Sugar and Sins / (TeamUnia) 3.05,0a -- 2.585aly
3. 4v t Aken Medeina / (ARO) 3.00,0a -- 2.594aly
4. 3v o Toy’s Sverre / (SnRa) 3.05,9a -- 3.007aly
---
5. 4v o Aken Doughall / (ARO) 3.01,0a -- 3.020aly

Ryhmä 3:
1. 8v t Ekebackens Ofelia / Bodil (Björkbacka) 2.49,6a -- 2.470aly
2. 5v t Too Trick Gue / (TeamUnia) 2.47,0a -- 2.479aly
3. 8v t Ekebackens Wenla / Berit (Björkbacka) 2.50,0a -- 2.487aly
4. 7v t Perfekt Fika / Börje (Björkbacka) 2.49,5a -- 2.493aly
---
5. 8v t Heviruusu / Bengt (Björkbacka) 2.52,0a -- 2.496aly
6. 7v o Wild Christmas / Bruno (Björkbacka) 2.49,0a -- 2.500aly
7. 5v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.48,7a -- 2.500aly

Ryhmä 4:
1. 7v t Unian Mightypaint / (TeamUnia) 2.33,9a -- 2.350aly
2. 6v o Narrilaivan Gregory / (SnRa) 2.35,3a -- 2.353aly
3. 6v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.35,0a -- 2.366aly
4. 6v t Unian Rubina / (SnRa) 2.35,3a -- 2.374aly
---
5. 4v o Toy's Whimsical / (TeamUnia) 2.43,9a -- 2.376aly
6. 8v o Ekebackens Nougat / Bertil (Björkbacka) 2.41,0a -- 2.383aly
7. 6v o Unian Paypacktime / (TeamUnia) 2.33,7a -- 2.387aly
8. 8v t Speciellt Hjärta / (SnRa) 2.35,0a -- 2.390aly

Ryhmä 5:
1. 9v t Raadin Rilla / (TeamUnia) 2.25,6a -- 2.250aly
2. 13v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.21,0a -- 2.252aly
3. 15v t Aken Lace / (ARO) 2.26,0a -- 2.253aly
4. 15v o Aken Varric / (ARO) 2.28,0a -- 2.256aly
5. 10v t Radical Eclipse / (TeamUnia) 2.23,7a -- 2.256aly
6. 8v o Unian Lamborgini / (TeamUnia) 2.24,0a -- 2.261aly
----
7. 13v o Owen Go / (ARO) 2.29,0a -- 2.263aly
8. 6v t Unian Corventina / (TeamUnia) 2.29,8a -- 2.267aly
9. 9v o Unian Fairfax / (TeamUnia) 2.23,2a -- 2.271aly
10. 13v t Flissa Go / (ARO) 2.28,3a -- 2.272aly
11. 9v t Laminka Speed / (TeamUnia) 2.26,5 -- 2.277aly
12. 9v o Al Capony / (TeamUnia) 2.25,8a -- 2.280aly

Ryhmä 6:
1. 9v o Unian Revenge / (TeamUnia) 2.14,0 -- 2.090aly
2. 11v o Unian Charlie / (SnRa) 2.12,7a -- 2.092aly
3. 18v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.08,0a -- 2.092aly
4. 13v o Maestro Go / (TeamUnia) 2.09,9 -- 2.094aly
5. 12v o Paintthetownred / (TeamUnia) 2.10,3a -- 2.099aly
6. 14v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.09,4a -- 2.111aly
----
7. 14v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.09,4a -- 2.111aly
8. 18v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.09,0a -- 2.111aly
9. 13v t Medo Metal / (TeamUnia) 2.09,7 -- 2.117aly
10. 12v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.11,4a -- 2.119aly
11. 12v t Narrilaivan Lilith / (TeamUnia) 2.10,5a -- 2.120aly


Ponilähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-ponit 
150v€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ (- 10v€)

Ryhmä 1:
1. 4v o Aken Howe / (ARO) 2.24,0a -- 2.240aly
2. 3v o Unian Megazone / (TeamUnia) ei enn. -- 2.245aly
3. 3v t Unian Venomilla / (TeamUnia) ei enn. -- 2.250aly
4. 3v t Toy’s Bettine / (SnRa) 2.29,6a -- 2.254aly
5. 4v t Aken Rika / (ARO) 2.24,0a -- 2.259aly
----
6. 3v o Toy’s Bertil / (SnRa) 2.29,8a -- 2.273aly
7. 3v o Radikalin Halo / (ARO) ei enn -- 2.274aly
8. 4v t Aken Svirra / (ARO) 2.24,6a -- 2.276aly
9. 3v t Unian Sagethá / (TeamUnia) ei enn. -- 2.277aly
10. 3v t Toy’s Sandra / (SnRa) 2.28,0a -- 2.280aly

Ryhmä 2:
1. 5v o Toy’s Darius / (SnRa) 2.15,0a -- 2.130aly
2. 4v o Unian Leodegar (TeamUnia) 2.10,9a -- 2.138aly
3. 7v t Wickerås Ramuna / Börje (Björkbacka) 2.09,1a -- 2.138aly
4. 4v o Nordahl Harlekin (TeamUnia) 2.12,0a -- 2.139aly
5. 5v o Da Capo Socrates / Riina (Team Lily) 2.19,0a -- 2.140aly
6. 4v t Krooncrantz Saethryth (TeamUnia) 2.13,6a -- 2.140aly
---
7. 5v t Astraia Snilli / (SnRa) 2.14,8a -- 2.149aly
8. 5v o Toy’s Holger / (SnRa) 2.14,1a – 2.156aly
9. 4v t Unian Narcissist (TeamUnia) 2.11,0a -- 2.156aly
10. 5v o Galning Spöke Gue / (TeamUnia) 2.10,4a -- 2.158aly
11. 5v t Toy’s Dorothea / (SnRa) 2.18,0a -- 2.160aly

Ryhmä 3:
1. 9v t Roseau / (TeamUnia) 2.00,0a -- 1.560aly
2. 8v o Arvid Wiik / Bertil (Björkbacka) 1.59,1a -- 1.560aly
3. 15v o Aken Tvinnig / (ARO) 53,3a -- 1.561aly
4. 16v t Petronella NRL / (ARO) 53,2a -- 1.568aly
5. 6v o Unian Magnemite / (TeamUnia) 2.00,7a -- 1.575aly
6. 8v o Biegerholmens Pablo / Bengt (Björkbacka) 1.59,0a -- 1.575aly
----
7. 15v t Mellony Narr / (ARO) 52,5a -- 1.581aly
8. 8v t Vanessa Wiik / Bodil (Björkbacka) 1.59,0a -- 1.585aly
9. 8v t Ockra Wiik / Benita (Björkbacka) 1.59,0a -- 1.585aly
10. 15v t Aken Magi / (ARO) 50,2a -- 1.586aly
11. 6v o Unian Crusader / (TeamUnia) 2.00,0a -- 1.596aly
12. 8v t Cookie Dough / Berit (Björkbacka) 1.59,2a -- 2.000aly

Ryhmä 4:
1. 14v t Betty Blue RC / (TeamUnia) 1.39,5 -- 1.440aly
2. 13v o Toy's Havard / (ARO) 39,2a -- 1.441aly
3. 8v o Enoc Magnum / (TeamUnia) 1.47,0a -- 1.442aly
4. 13v t Argent Go / (ARO) 45,5a -- 1.442aly
5. 10v o Da Capo Kjell / (SnRa) 49,9a -- 1.452aly
6. 13v o Håkan Tor / (SnRa) 40,2a -- 1.460aly
---
7. 13v t Toy's Adaia / (ARO) 44,2a -- 1.462aly
8. 15v o Ethan Narr / (ARO) 41,4a -- 1.463aly
9. 10v o Liten Lösning / (TeamUnia) 1.49,4a -- 1.467aly
10. 11v o Toy's Jacob / (SnRa) 44,0a -- 1.467aly
11. 8v o Acid Plum / (TeamUnia) 1.45,3a -- 1.468aly
12. 11v t Hugging NRL / (SnRa) 40,9a -- 1.470aly