Villit divisioona-finaaliravit 30.07.2018

Tervetuloa Snilli Trottersin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien finaalilähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Lähtöjen osallistujat selviytyvät aikaisempien karsintalähtöjen perusteella.

Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

2v t Cobra Lily Ach / (ARO) ilm kl -- 
3v t In Your Dreams RC / Jose (RDT) 18,3aly -- 
3v t Radical Zinzinzin / Spookiness (RDT) 17,6aly -- 
2v t Cryptology Unia / (Unia) 24,2 -- 
2v t Sing Me To Sleep / Anton (SyyAu) 18,5a -- 
2v o Monsterman / Ida (SyyAu) 17,4a -- 
2v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 21,3a -- 
3v o Better Fake It RC / Anna (RDT) 19,7aly -- 
2v o Impala Ach / (ARO) 19,1a -- 
2v o Blackfyre Ach / (ARO) 18,4a -- 
3v t My Winter of Love / Viveka (Team Lily) 18,4a -- 
3v t Me Or You Gue / (SnRa) 20,3a -- 

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)

4v o Unian Josvaikka / Jose (RDT) 34,2ke -- 
3v o Unian Lorulurjus / (Unia) 48,2 -- 
3v t AH Balladi / (ARO) ilm kl -- 
3v o Unian Ralliraita / (Unia) 45,3 -- 
3v o Sølv's Kapitalismi / Ida (UuKuu) 47,2 -- 
3v o Hurjimus I.F. / Anton (UuKuu) 38,0a -- 
3v t AH Hopeahela / (ARO) 36,1a -- 
4v t Radikalin Diipadaapa / Laura (RDT) 38,1ke -- 
4v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 34,6a -- 
3v o Radikalin Tuliraketti / Anna (RDT) 38,2ake -- 
3v o AH Tuleniskijä / (ARO) 37,1a -- 
4v o Saltan Pudotus / Ellu (Salta) 36,3ly -- 

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, Pronssidivisioona-finaali lv 
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

5v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 14,2a -- 
4v t Horror Pomp / (ARO) 15,1a -- 
5v o Northern Sunrise / Eero (Team Lily) 16,2 -- 
3v t Gimmeyourbass / Valfrid (Team Ninitra) 18,4a -- 
4v t Sweet Little Sin / Spookiness (RDT) 15,1aly -- 
7v o Last Cherokee / (Unia) 14,1a -- 
3v t Sing of the Times / Perho (SyyAu) 17,6a -- 
5v t Fashion Snilli / (SnRa) 11,3a -- 
5v t Safe And Sound / Ida (SyyAu) 13,4a -- 
7v t Rjazán Seléna / Amelie (Salta) 11,7aly -- 
5v o Black Fox Ach / (ARO) 14,4 -- 
6v o Radical Riddler / (ARO) 14,3 -- 

Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m, Hopeadivisioona-finaali lv 
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

5v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 15,5a -- 
5v t Radical Jillabran / Jose (RDT) 13,2aly -- 
10v o Masters of Reality / (Unia) 11,3a -- 
5v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 15,0a -- 
7v o Russian Roulette / Ida (SyyAu) 10,6ake -- 
8v t Chocoholic Cram! / Spookiness (RDT) 12,5ly -- 
5v t Veilfire Ach / (ARO) 12,6a -- 
7v o Less Is More RC / Anna (RDT) 11,2aly -- 
9v o Autumn Gold Duán / Eero (Team Lily) 12,5a -- 
10v t Demonitas Ach / (ARO) 12,5a -- 
6v o Darliee Speed / Anton (SyyAu) 15,4 -- 
9v o Radical Wailord / Laura (RDT) 11,1ly -- 

Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

7v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 13,4a -- 
8v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 12,2aly -- 
8v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 
7v t Cinderella Snilli / (SnRa) 11,2a -- 
8v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 
9v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- 
10v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,9a -- 
11v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a -- 
8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,1 -- 
9v o Bennet Cram! / Laura (RDT) 11,2ly -- 
12v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 10,8a -- 
10v o I' Perfect Rus / Ellu(Salta) 10,4aly -- 

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)

4v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 33,2a -- 
5v t Savun Cauhia / (ARO) 27,6 -- 
6v t Valheenpaljastaja / Anton (UuKuu) 26,2a -- 
4v t AH Indigo / (ARO) 37,2 -- 
4v o Sølv's Mikä Ikinä Lieneekään / Ida (UuKuu) 27,8a -- 
6v o Loimulehdon Yökiitäjä / Ville (Koivula) 01.30,2ake -- 
4v t Nyten / Gunvor (Team Ninitra) 33,3a -- 
6v t Radikalin Keruutar / Noora (RDT) 24,5ke -- 
6v t Pompeji Systeemi / Anna (RDT) 25,2aly -- 
4v t Renessanssirinsessa / (ARO) 36,3a -- 
6v t AH Karamelli / (ARO) 27,3 -- 
7v o Saltan Routa / (Salta) 26,3ake -- 

Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)

8v o Manailla KAS / Jose (RDT) 24,6ke -- 
6v t Pompeji Tähtivalssi / Siiri (Koivula) 01.24,3ake --
10v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 25,4a -- 
6v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 26,2a -- 
8v o Duanin Noniin / (ARO) 26,2 -- 
15v o Viritetty / (Unia) 22,2a --
9v o Valtarian Valkotakki / Eve (Salta) 26,6ly -- 
7v t Snillin Karpalo / (SnRa) 23,4a -- 
10v o O.R. Keisari / Noora (RDT) 22,3ke -- 
10v o AH Vildvittra / (SnRa) 22,2a -- 
9v o Valtarian Pikkuseteli / Amelie (Salta) 23,5aly -- 
6v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 26,2a -- 

Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)

10v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 22,2a --
10v o AH Varjokuva / (Unia) 24,6a -- 
9v o Ryövärijätkä / (Unia) 24,6a -- 
10v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 22,6a -- 
10v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a --
11v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,6a -- 
9v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 
13v o Tulihurma I.F. / Eve (Salta) 21,1aly -- 
11v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 21,2ly --
11v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 23,4ake -- 
13v t AH Sadetanssi / (ARO) 23,3a -- 
9v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,4a --